Український форум фермерів / Ukrainian forum of farmers

це клуб друзів по птахівництву, тваринництву і іншим видам фермерської діяльності

ФорумПубликацииЗареєструватисьВхідДопомога
Быстрый переход к сервисам: JPG-Net Видео Музыка фоторедактор Транслит radikal

Частка | 
 Найти сообщения с вашего последнего посещения

14 серпня, перший Спас - медовий або Маковей

Попередня тема Наступна тема Донизу 
АвторПовідомлення
Михалич
Admin
Admin
Михалич

Ваше ім'я : Михалыч
Місто, область : Полтава
Повідомлення : 39572
Дата реєстрації : 08.06.2014
Вік : 51
Нагороди :

СтворюватиТема: 14 серпня, перший Спас - медовий або Маковей   14.08.14 6:22

Сегодня, 14 августа, первый Спас – медовый или Маковей - всех с праздником!

14 августа отмечается Спас Первый – праздник, с которым связывают окончание лета. Это день пчеловодов, когда пасечники заламывают в ульях первые медовые соты.

[Ви повинні бути зареєстровані і підключені , щоб побачити посилання]

Медовый Спас или Лакомка, также Первый Спас – народное название православного праздника в первый день Успенского поста, 14 августа (1 августа по старому стилю), в честь Происхождения (изнесения) древ Креста Господня.

После этого праздника все начинали есть мед, который предварительно освящали в церкви. Кроме того, было принято угощать этим лакомством нищих. Тот, кто в Медовый спас обойдет бедняка, не дав ему меда, мог накликать на себя беду. Помощь в такой приятный день получали и вдовы. Каждый, кто сделает что-то полезное для вдовы будет потом счастлив и может ждать полного благополучия в семейной жизни. А вот грустить в день Медового спаса категорически запрещено, как впрочем и ссориться с кем бы то ни было и произносить разные ругательные слова.

Этот день еще называли Мокрым Спасом (Спасом на воде), повсеместно шли крестные ходы на воду, а после водосвятия купаются сами и последний раз в этом году купают весь домашний скот.

Еще одно название Спаса – Маковей: сегодня начинали собирать мак. Есть народная примета: тем, кто опасается ведьм, нужно в этот день собрать семена дикого мака и обсыпать ими дом – ни одна ведьма в дом не проникнет.

На початок Донизу
http://lph-u-mihalycha.prom.ua/
ovcharuk1972
Односелець
Односелець
ovcharuk1972

Ваше ім'я : Олександр
Місто, область : Умань
Повідомлення : 254
Дата реєстрації : 02.07.2014
Вік : 46

СтворюватиТема: Re: 14 серпня, перший Спас - медовий або Маковей   14.08.14 10:15

Admin, Дякую та взаємно:) всіх зі святом!!!

На початок Донизу
Каттеина
Господиня нашого форуму
Господиня нашого форуму
Каттеина

Ваше ім'я : Екатерина
Місто, область : Суми, Нижня Сироватка
Повідомлення : 6596
Дата реєстрації : 10.06.2014
Вік : 41
Нагороди :

СтворюватиТема: Re: 14 серпня, перший Спас - медовий або Маковей   14.08.14 10:17

Со спасом нас!
[Ви повинні бути зареєстровані і підключені , щоб побачити це зображення]

На початок Донизу
ovcharuk1972
Односелець
Односелець
ovcharuk1972

Ваше ім'я : Олександр
Місто, область : Умань
Повідомлення : 254
Дата реєстрації : 02.07.2014
Вік : 46

СтворюватиТема: Re: 14 серпня, перший Спас - медовий або Маковей   14.08.14 10:19

Каттеина,  :13: :  і Вас:))

На початок Донизу
Михалич
Admin
Admin
Михалич

Нагороди :

СтворюватиТема: Re: 14 серпня, перший Спас - медовий або Маковей   13.08.15 20:50

Сегодня, 14 августа 2015 г., христиане православного и греко-католического вероисповедания отмечают первый Спас - Медовый или Маккавей (церковный праздник Происхождения честных древ Животворящего креста Господня).

Со дня первого Спаса начинается Успенский пост, который длится две недели.

В этот день в церквях освящают воду, цветы и мак. В частности, принято собирать букеты цветов, в которых присутствуют большие спелые головки мака, а также бархатцы, георгины, астры, гвоздики, барвинки и различные травы. Такие букеты называются "маковейчики". При этом каждый цветок в букете имел свое назначение. После освящения букет цветов и головки мака кладут за образа и хранят до весны, а весной - рассеивают по огороду.

С утра верующие стараются ничего не есть, пока не выпьют святой воды. Обрядовой едой в этот день являются "шулики", или "ломанцы", также в этот день готовят постный борщ с грибами.

Медовым Спасом этот праздник называют потому, что в это время традиционно пасечники начинают медосбор. Только после освящения первого меда в церкви на Маковея можно было разговляться.

На початок Донизу
Каттеина
Господиня нашого форуму
Господиня нашого форуму
Каттеина

Нагороди :

СтворюватиТема: Re: 14 серпня, перший Спас - медовий або Маковей   14.08.15 13:15

То зі СПАСОМ нас! Святкового меду треба з молочком та смачною булкою!

На початок Донизу
Каттеина
Господиня нашого форуму
Господиня нашого форуму
Каттеина

Нагороди :

СтворюватиТема: Re: 14 серпня, перший Спас - медовий або Маковей   14.08.15 13:17

То хочу поширити пост моєї подруги про маковій:

Єлізавета Омельчук

З Маковієм!
Я вже долучилась до святкування через шлунок: до молока з"їла фастівський розанчик з маком (рекомендую, Фастівський хлібзавод ще в дечому таки рулить!)
Хочу трошки розвіяти мракобісся серед мас: народне свято Маковія не має нічого спільного з церковним святом Маковея.

В народній традиції (за аналогією з Візантією, де обносили містом живторний Хрест) у нас обставляють приміщення букетиками городніх та польових квітів, де має бути іокремим жмутом і мак. То все має символізувати очищення від хвороб і побажання щедрого врожаю на майбутнє. До слова, в українській культурі мак є символом убезпечення від усякого відьомського лиха та чародійства. Українці вірять, якщо обсипати вхід в будівлю та кутки маком, то всякі чари щезнуть.

В церкві ж цього дня взагалі відзначають цілий оберемок релігійних свят, у тому числі так схожий за назвою день семи мучеників МАКАВЕЇВ, юдейських повстанців, що повстали за віру в єдиного Бога та були жорстоко за це покарані.

Моя думка: у нас всі церкви дуже толерантні, тому коли в церкву цього дня несуть святити оберемки маків, ніхто не пручається зі священників. Як не особливо пручаються святити язичницькі писанки і крашанки в день Пасхи, який, до слова, так само далекий від крашанок і України, як Макавеї від маку.
Ще цього дня Українська (Київська) Церква відзначає Спаса на воді, пов'язаного (за віруванням) з хрещенням князя Володимира (988 р).
Традиційно в цей день очищують колодязі та вважається добрим знаком будувати нові. Також здійснюється хресна хода до води.
Ще це день МЕДОВОГО СПАСУ. Медовий, бо раніше в цей день починали збирати врожай меду з вуликів. Вважається, що цього дня починають відлітати ластівки і закінчується літо. Цей день ще називають Першим Спасом (з трьох) і починається двотижневий піст.
Зі святом, українці!

На початок Донизу
veseliy1978
Односелець
Односелець
veseliy1978

Ваше ім'я : Сергій
Місто, область : Волинь, смт. Цумань
Повідомлення : 344
Дата реєстрації : 06.06.2015
Вік : 40
Нагороди :

СтворюватиТема: Re: 14 серпня, перший Спас - медовий або Маковей   14.08.15 14:46

На початок Донизу
кубанец
Куратор форуму
Куратор форуму
кубанец

Ваше ім'я : Алексей
Місто, область : Кубань
Повідомлення : 4750
Дата реєстрації : 23.12.2014
Вік : 44
Нагороди :

СтворюватиТема: Re: 14 серпня, перший Спас - медовий або Маковей   14.08.16 6:20

--
14 серпня – свято Маковія або медово-маковий Спас

У народі його ще називають Першим Спасом або Спасом на воді. За давніми переказами, князь Володимир саме цього дня прийняв хрещення, тому у стародавньому Києві 14 серпня освячували воду в Дніпрі і називали цей Спас «Спасом на воді».

Сьогодні досхочу їдять мед, не дарма ж Спас Медовий, а також чистять та впорядковують криниці й джерела.

За давнім звичаєм на Медовий Спас віруючі приносять у храми мед для освячення. Традиція ця пов’язана зі стародавньою настановою – перший урожай приносити Богові і лише після цього споживати самим.

Цього дня у храмах також освячують букети з трав та квітів – «маковійчики». Здавна вважається: якщо не освятити квіти на Маковія, то не буде квітнути господарство.

Серед українців свято Маковія одне з найпоетичніших і найшановніших. У дохристиянські часи цього дня вшановували Богів Спасів і освячували квіти, городину та криниці. Зрештою, прийнявши християнізовану назву, люди зберегли давні традиції і дотримуються їх до сьогодні.

Від Маковія починається Успенський піст. Він так само суворий, як i Великий (триватиме до 28 серпня – свята Успiння).

Другий Спас, або Яблучний, припадає на 19 серпня. Третій Спас найчастіше називають Післяуспінням або Хлібним Спасом і пов’язують його у народі із закінченням літа – свято припадає на 29 серпня.

На початок Донизу
http://russian-dolzhanskya.ru
Михалич
Admin
Admin
Михалич

Нагороди :

СтворюватиТема: Re: 14 серпня, перший Спас - медовий або Маковей   14.08.16 7:05

14 августа православные люди во всем мире отмечают Маковей или Первый Медовый Спас. В этот день идут в церковь и освятить букет из полевых цветов с маком. Есть особые приметы и запреты в Медовый Спас.

Что нельзя делать на Маковея

Особо значимых запретов на Медовый спас нет, да и в народе ограничения не приветствовались. Но вот сердится во время медового спаса нельзя. Также ссориться, особенно с близкими и желать кому либо зла. Считается что неприятности, которые пожелаешь в этот день, вернутся к тебе сторицей.

Купаться после 14 августа запрещено - можно заболеть и даже утонуть.

На Маковея, 14 августа начинается двухнедельный Успенский пост, который считается особенно важным для женщин. Если вы решитесь его соблюдать, то уже на Медовый спас придется отказаться от сдобы, тех самых маковых булочек и медовых пряников, мяса и рыбы, а так же усердно молиться – ведь пост это не диета, а повод подумать о вечном.

Приметы

Маковейчик - волшебный букетик-оберег. На праздник Маковея раньше, да и сейчас,  люди создавали специальные букеты-обереги - маковейчики, которые защищали семью от бед на протяжении всего года.

В старину маковейчик делали из 17 трав. Со временем число составляющих изменилось.

На початок Донизу
Михалич
Admin
Admin
Михалич

Нагороди :

СтворюватиТема: Re: 14 серпня, перший Спас - медовий або Маковей   14.08.17 8:18

На початок Донизу
Slonik
V.I.P.
V.I.P.
Slonik

Ваше ім'я : Виталий
Місто, область : Харьков
Повідомлення : 809
Дата реєстрації : 14.02.2017
Вік : 55
Нагороди :

СтворюватиТема: Re: 14 серпня, перший Спас - медовий або Маковей   14.08.17 11:04

На початок Донизу
Каттеина
Господиня нашого форуму
Господиня нашого форуму
Каттеина

Нагороди :

СтворюватиТема: Re: 14 серпня, перший Спас - медовий або Маковей   17.08.17 13:46

Медовий, Яблучний і Горіховий Спас

У цих святкуваннях тісно переплелися народні та християнські традиції. Для людей побожних кожен Спас - це свято на честь Спасителя Ісуса Христа, а для давніх язичників - безпосередній контакт із врожаєм та подяка за те, що цей врожай не загинув. Саме тому Церква узаконила освячення земних дарів, що є фактично традицією дохристиянською.

Отож, Спас - це стародавнє свято землеробського календаря, приурочене до часу дозрівання зерна, а також сезонних овочів, фруктів, квітів тощо. За церковною традицією в ці дні святять яблука, виноград, мед та горіхи, які символізують перший врожай. Тобто, приносять своєрідну пожертву Богові за те, що урожай зібрано.

14 серпня - свято Маковія або медово-маковий Спас, яке в церковному календарі називається днем семи мучеників Маковеїв (Маккавеїв). Народна традиція вдало об'єднала ці два свята в одне і таким чином догодила усім, хто не хотів вірдікатись від старих традицій і тим, хто прийняв нові християнські.

Із цього дня розпочинається «спасівка» — Успенський піст, який триває два тижні, аж до свята Успіння Пресвятої Богородиці 28 серпня або, як у народі кажуть, до Першої Пречистої.

У день 14 серпня до церкви йдуть із букетом квітів, до якого неодмінно вкладають великі достиглі голівки маку. Такий букет називається «маковійчик» або «маковейка». Освячена цього дня вода має таку ж чилу, як стрітенська і є надзвичайно корисною від усіх хвороб. На Маковія святять також викачаний мед у стільниках, щедро пригощаючись ним. В день Першого Спаса прийнято дарувати один одному баночки з цими ароматними ласощами, пекти медові коржики і пряники, варити медовуху.

На початок Донизу
Михалич
Admin
Admin
Михалич

Нагороди :

СтворюватиТема: Re: 14 серпня, перший Спас - медовий або Маковей   14.08.18 10:04

На початок Донизу
Спонсируемый контент

СтворюватиТема: Re: 14 серпня, перший Спас - медовий або Маковей   

На початок Донизу

14 серпня, перший Спас - медовий або Маковей

Попередня тема Наступна тема На початок 
Сторінка 1 з 1

Права доступу до цього форумуВи не можете відповідати на теми у цьому форумі
Український форум фермерів / Ukrainian forum of farmers :: Альтанка відпочинку для форумчан :: Наші вітання :: Релігійні свята-
Verification: 4480873de4d6d843